III NIEDZIELA ADWENTU – 11 GRUDNIA 2022

• Dziś ofiary składane na tace przeznaczone są na prace przy naszym kościele. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z Kościoła.

W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy artykuł: „Radość, czyli nawyk życia chwilą obecną” – w trzecim odcinku adwentowego cyklu ks. Adam Pawlaszczyk pisze o radości.

W IDZIEMY artykuł: „Od samotności do jedności” – o tym co św. Jan Paweł II mówił o jedności małżeńskiej      i podobieństwie małżonków do Boga.

W NIEDZIELI artykuł: „Korzenie i skrzydła” – o sposobach komunikacji z dziećmi i młodzieżą w domu.

• Przez cały Adwent zapraszamy na Roraty, które będą odprawiane w dni powszednie o godzinie 7:00 na które zapraszamy dzieci i dorosłych. Przez czas Adwentu nie ma Mszy Świętej o godzinie 8:00.
  • Pod amboną przez cały adwent jest wystawiona puszka na ofiary i kosz na produkty żywnościowe,                  z których przygotujemy paczki dla najuboższych z naszej parafii. Za złożone dary i ofiary na ten cel, składamy serdeczne Bóg zapłać.
  • Przy wyjściu z kościoła Siostry rozprowadzają opłatki na stół wigilijny i Świece „Caritas” jak również kalendarze przedstawiające Stare Powązki z których przychód jest przeznaczony na pomoc najuboższym.
  • Małżeństwa, które w tym roku obchodzą okrągły jubileusz małżeński zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynno-błagalnej 25.12. w Niedzielę poprzedzającą Święto Świętej Rodziny o g. 12:30. Intencje jubilatów prosimy zgłaszać w zakrystii.
  • Dziś po Mszy Świętej o godz. 11:00 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, spotkanie będzie w salce przy plebanii.
  • Dzieci zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Szczegóły                u Siostry Moniki. Wykonane prace ozdobią choinkę przy szopce.
  • Najbliższy piątek będzie trzecim w tym miesiącu, dlatego zapraszamy na kolejne spotkanie Koła Biblijnego na godzinę 18.00. Temat spotkania to: „Prorocy mówią o Mesjaszu”.
  • Spotkanie dla kandydatów, ministrantów i lektorów w niedzielę, 18 grudnia o 16.30 w kościele. Zapraszamy chętnych, którzy chcieliby dołączyć do służby liturgicznej.
  • Spotkanie Grupy Lektorskiej, w niedzielę 18 grudnia o godzinie 18.30 w sali przy plebanii.
  • Wizyta Duszpasterska w najbliższym tygodniu wygląda następująco, a rozpoczyna się od godziny 17:00

12 GRUDNIA – PONIEDZIAŁEK

UL. PIASKOWA 9

13 GRUDNIA – WTOREK

UL. PIASKOWA 6

UL. PIASKOWA 4

14 GRUDNIA – ŚRODA

UL. KŁOPOT 2, 4 i 4A

15 GRUDNIA – CZWARTEK

UL. INFLANCKA 15

16 GRUDNIA – PIĄTEK

UL. KOLSKA 9 B i 11A

17 GRUDNIA – SOBOTA

UL. KOLSKA 9 i 9A

2 STYCZNIA – PONIEDZIAŁEK

UL. DZIKA 6

3 STYCZNIA – WTOREK

UL. KOLSKA 11

UL. BURAKOWSKA 16, 16A i 16B

Mieszkańców wymienionych ulic, prosimy o pomoc w rozwieszeniu zawiadomień kolędowych na klatce schodowej. Zawiadomienia można odebrać w zakrystii po Mszy Świętej. Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc.