OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkanocna (Święto Miłosierdzia Bożego) 16 KWIETNIA 2023 r.

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z Kościoła.

W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy artykuł: „Bóg ukryty i smak wiary” – o tym jak rozmawiać z ateistami o religii oraz skąd się bierze niewiara i jak zbliżyć się do tajemnicy Boga ukrytego

W IDZIEMY artykuł: „Z ranami do Nieba” – jakie cechy miało Ciało Jezusa po zmartwychwstaniu skoro Jezus przyszedł do Apostołów mimo zamkniętych drzwi, ale jednocześnie pokazał im swoje rany? Na pytania odpowiada o.Jarosław Kupczak OP.

W NIEDZIELI artykuł: „Małżeńskie być albo nie być” – o tym czy miłosierdzie jest jedną z twarzy miłości małżeńskiej i czy może odmienić małżeństwo. 

  • Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15:00.
  • 13 maja o godzinie 8.00, dzieci klas IV będą przeżywały rocznicę I Komunii Świętej. Zgłoszenia dzieci oraz informacje organizacyjne u ks. Piotra w zakrystii po Mszach Świętych.
  • Najbliższy piątek, będzie trzecim w tym miesiącu. Zapraszamy na spotkanie Koła Biblijnego w kościele, po Mszy Św. o 17.30. Temat spotkania: „Świat, w którym powstawała Biblia. Geografia i życie codzienne Starożytnego Izraela”.  Spotkanie poprowadzi gość, biblista, przewodnik po Ziemi Świętej, ks. Maciej Jaszczołt, który jest twórcą kanału na You Tube pod nazwą: „Jaskinia Słowa”. Serdecznie zapraszamy.
  • W sobotę, 22 kwietnia, po Mszy o 17.30 w sali przy plebanii odbędzie się spotkanie Grupy Lektorskiej. Zapraszamy członków oraz wszystkich dorosłych chętnych, którzy chcą czytać Słowo Boże podczas liturgii.