OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

23 KWIETNIA 2023 r.

  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu           z Kościoła.
  • W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy artykuł: „Umrzeć jak ludzie” – o okolicznościach wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim, którego 80 rocznicę obchodziliśmy w środę 
  • W IDZIEMY artykuł: „Zniewoleni pracą” – z czego wynika wypalenie zawodowe i jak się przed nim uchronić zastanawia się znany dziennikarz 
  • W NIEDZIELI artykuł: „Agresja wśród młodych przybiera na sile” – ponad 40% nastolatków w Polsce doświadcza agresji ze strony dorosłych, a ponad 57% doświadcza jej ze strony rówieśników. Szukamy środków zaradczych i analizujemy to niebezpieczne zjawisko. 
  • W każdą środę o godzinie 17:30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można wrzucać do puszki pod obrazem Matki Bożej przy ołtarzu.
  • 13 maja o godzinie 8:00, dzieci klas IV będą przeżywały rocznicę I Komunii Świętej. Zgłoszenia dzieci oraz informacje organizacyjne u ks. Piotra w zakrystii po Mszach Świętych. Zgłoszenia przyjmujemy do końca kwietnia. 
  • Rozpoczynamy dziś tydzień biblijny. W naszym Kościele przed ołtarzem jest wystawione Pismo Święte, a przy wyjściu zachęcamy do wylosowania cytatu biblijnego, czym zajmują się osoby z grupy lektorskiej. Są również wyłożone karteczki z rozpiską czytań na miesiąc kwiecień – czyli przeczytać Pismo Święte w rok.
  • Zapraszamy na spotkania grupy SOLARIS o czy dziś powie nam Siostra Bogna ze Zgromadzenia Naszych Sióstr Duszy Chrystusowej.