UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 4 CZERWCA 2023 r.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu                    z Kościoła.

W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy artykuł: „Gigant wiary” – o Benedykcie XVI i jego przeżywaniu kapłaństwa, wiary i powołania.

W IDZIEMY artykuł: „Wpatrzeni w Pana” – o sensie i potrzebie adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy.

W NIEDZIELI artykuł: „Co to znaczy, że Jezus nas odkupił”? – znany teolog wyjaśnia jaka jest różnica między zbawieniem, a odkupieniem.

• Spotkanie Grupy Lektorskiej odbędzie się jutro, 05 czerwca po Mszy o 17.30, w sali przy plebanii.
  • Przez cały czerwiec zapraszamy na nabożeństwa Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, dnia po Mszy Świętej o godzinie 17:30.
  • W najbliższym tygodniu we czwartek przeżywamy UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA, tzw. Boże Ciało.  O godzinie 12:30 odprawimy uroczystą Mszę Świętą i w procesji z Najświętszym Sakramentem przejdziemy do czterech ołtarzy. Wszystkie grupy parafialne prosimy o czynne włączenie się w przygotowania i przebieg uroczystości. Wszystkie sprawy koordynuje i zgłaszamy do ks. Stanisława. A wszystkich Parafian i Gości serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.
  • – Zapraszamy wszystkie dzieci do czynnego udziału w procesji Bożego Ciała: dziewczynki do sypania kwiatów, a chłopców do niesienia różańca  i dzwonienia dzwonkami. Próba przed uroczystością w środę 7 czerwca po Mszy wieczornej o godz. 18:15. Prosimy również parafian o przyniesienie płatków kwiatów do sypania. A dla dzieci niespodzianka po procesji.
  • – Siostry Duszy Chrystusowej zapraszają na święto ruchu Solaris   w Siedlcu koło Krzeszowic. Szczegółowe informacje na plakatach lub u s. Moniki.
  • Dziś w kościele po Mszy Świętej o godzinie 11:00 odbędzie spotkanie dla Grupy rodziców modlących się za swoje dzieci na różańcu. Natomiast spotkanie Koła Żywego Różańca, będzie dziś     o godzinie 16:00 w Sali przy plebanii.
  •  Siostry Felicjanki, wraz z wolontariuszami, chcą dzisiaj powiedzieć nam o nowo otwartym Hospicjum Stacjonarnym dla dorosłych. Proszą również nas, o wsparcie tego nowego dzieła, do czego serdecznie zachęcam i o kilka słów na ten temat proszę teraz Siostry.