OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

3 września 2023 r.

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu                                 z kościoła.

W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy artykuł: „Religia w szkole w oczy kole”                – o przyszłości lekcji religii w polskich szkołach

W IDZIEMY artykuł: „Jak zbrodniarz robi z siebie ofiarę” – o okolicznościach zbrodni na rodzinie Ulmów i chronionych przez nich żydach w Markowej oraz dalszych losach ich katów

W NIEDZIELI artykuł: „Rodzina to mały Kościół” – przedstawiciele Domowego Kościoła z okazji 50-lecia istnienia tego ruchu opowiadają o charyzmacie tej wspólnoty i budowaniu rodziny na Bogu.

  • Dziś po Mszy Świętej o godzinie 11:00 odbędzie się spotkanie dla Rodziców modlących się za swoje dzieci na różańcu.
  • Dziś na godzinę 16:30 zapraszamy na spotkanie Członków Koła Żywego Różańca w sali przy plebanii.
  • Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 10 września o godzinie 18.30, w sali przy plebanii.
  • 4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dziś, na Mszy Świętej          o godzinie 11:00, będziemy modlić się o dobre owoce nauki dla uczniów z naszej parafii i poświęcimy przybory szkolne, a 5 września o godzinie 9:00 i 10:00 będzie rozpoczęcie roku katechetycznego dla uczniów poszczególnych szkół.
  • Wczoraj, 2 września, z racji imienin wspominaliśmy śp. ks. Stefana Niedzielaka, byłego proboszcza naszej parafii, zamordowanego przez SB. Z tej racji, dziś po Mszy Świętej o godz. 12:30, udamy się pod krzyż katyński i do grobu księdza, na krótką modlitwę.
  • Kochani, Nasze Siostry Duszy Chrystusowej są z nami na Starych Powązkach 25 lat. Już dziś serdecznie zapraszamy w niedzielę 10 września o godzinie 12:30 na Mszę Świętą dziękczynną.
  • Za tydzień, 10 września, odbędzie się beatyfikacja Czcigodnych Sług Bożych Rodziny Ulmów o godz. 10:00 w Markowej, a w Warszawie tego dnia na placu Zamkowym w godz. 17:00 – 19:00 odbędzie się plenerowe widowisko historyczne upamiętniające Wiktorię i Józefa Ulmów oraz ich Dzieci. Serdecznie na to wydarzenie zapraszamy.
  • Z pierwszym września wracamy do naszych spotkań wszystkich grup i wspólnot parafialnych. Będziemy o tym informować na bieżąco.