I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26 lutego 2023 r.

1. Ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone są na nasze Seminarium Duchowne. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Dziś po Mszy Świętej, przy wyjściu, zbierane są ofiary do puszki na poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy artykuł: „Jak upominać i nie zgrzeszyć”? Franciszek Kucharczak przygląda się pierwszemu z uczynków miłosierdzia względem duszy (grzeszących upominać).

W IDZIEMY artykuł: „Spowiedź – tylko dla dorosłych”? – niektóre środowiska wysuwają postulaty spowiedzi dopiero po 16. urodzinach. Ks. Marcin Węcławski wyjaśnia, dlaczego wczesna spowiedź i Komunia dzieci są potrzebne.

W NIEDZIELI artykuł: „Realny post”. Wielki Post jest czasem pokuty i nawrócenia, czasem przemiany i odnowy życia. Po raz kolejny staje przed nami jako zadanie. Podpowiadamy, jak je dobrze wypełnić.

• W Wielkim Poście zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek  o godz. 17:00 i na Gorzkie Żale z nauką pasyjną w każdą niedzielę o godz. 17:00. Tematem kazań pasyjnych w tym roku będą słowa Pana Jezusa powiedziane z krzyża.
  • Pod amboną przez cały Wielki Post będzie wystawiona puszka na ofiary i kosz na produkty żywnościowe, z których przygotujemy paczki na święta dla najuboższych z naszej parafii, jak również dla osób dotkniętych trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii. Za złożone dary i ofiary na ten cel, składamy serdeczne Bóg zapłać.
  • W Niedzielę, 5 marca, zapraszamy na spotkanie i modlitwę Różę Różańcową Rodziców Za Dzieci, po Mszy o 11.00.
  • Najbliższy piątek, 3 marca, to pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano o godzinie 8:00 i od godziny 17:00. Tego dnia, na Mszy Świętej o godzinie 17:30 będziemy, jak co miesiąc, modlić się za wstawiennictwem i w intencji dusz w czyśćcu cierpiących. Serdecznie zapraszamy.
  • Zapraszamy na kolejne (ostatnie z cyklu) nabożeństwo I soboty miesiąca, w najbliższą sobotę po Mszy o godz. 17.30
  • W przyszłą niedzielę, 5 marca, na godzinę 18.30 do sali przy plebanii zapraszamy na spotkanie Grupę Lektorską, a także każdego, kto chciałby dołączyć do grupy.
  1. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się spotkania Koła Żywego Różańca, na które zapraszamy o godzinie 16.00 do sali przy plebanii.
  1. Informujemy, że biuro kancelarii parafialnej znajduje się w nowym miejscu i po remoncie wejście do kancelarii parafialnej znajduje się od ul. Powązkowskiej, przy zarządzie cmentarza.
  1. OFENSYWA DUSZPASTERSKA – Krucjata Wyzwolenia Człowieka

Katolicka Szkoła Podstawowa im. Ks. Piotra Skargi istniejąca od 20 lat przy parafii św. Stanisława Biskupa na Woli zaprasza kandydatów do klas: zerowej
i pierwszej na rok szkolny 2023 / 2024.

Dzień otwarty odbędzie się w sobotę 4 marca w godzinach
10.00 – 14.00 w budynku szkoły.

Więcej informacji można znaleźć  na stronie internetowej szkoły: www.skarga.edu.pl