NIEDZIELA PALMOWA

2 KWIETNIA 2023 r.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy artykuł: „Jego i nasze przejście” – o tym, że Triduum Paschalne to nie przygotowanie do świąt, ale już święta.

W IDZIEMY artykuł „Grzech? Jaki grzech”? – z czego mam się spowiadać, skoro nikogo nie zabiłem i niczego nie ukradłem.

W NIEDZIELI artykuł: „Wielki Tydzień w rodzinie” – jak wytłumaczyć symbolikę najważniejszych dla naszej wiary wydarzeń, z uwzględnieniem dziecięcej wrażliwości.

• Zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale z nauką pasyjną dziś o godz. 17:00
  • Pod amboną przez cały Wielki Post jest wystawiona puszka na ofiary i kosz na produkty żywnościowe, z których przygotujemy paczki na święta dla najuboższych z naszej parafii.
  • W najbliższy poniedziałek, wtorek i środę możemy przystąpić do spowiedzi świętej na porannej Mszy Świętej i wieczorem od godziny 17:00.
  • Przy wyjściu z kościoła nasze Siostry rozprowadzają wielkanocne świece Caritas, z których dochód jest również przeznaczony na pomoc najuboższym.
  • Zachęcamy i prosimy, aby osoby, które chciałby pomóc w przebiegu procesji rezurekcyjnej zgłosiły się po Mszy Świętej do zakrystii do ks. Pawła.
  • Na spotkanie Koła Żywego Różańca zapraszamy dziś o godz. 16:00 w sali parafialnej.

Najbliższy tydzień to WIELKI TYDZIEŃ i TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK – Zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 17:30

Tego dnia dziękujemy Bogu za ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy Świętej, Jezus w Najświętszym Sakramencie zostaje przeniesiony do Ciemnicy i będzie możliwość Adoracja do godziny 22:00.

WIELKI PIĄTEK – LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ o godzinie 17:30

Tego dnia, Chrystus zostaje złożony do grobu i będzie możliwość Adoracji do godziny 22:00

W Wielki Piątek na godzinę 15:00 zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę Koronką                       do Bożego Miłosierdzia w godzinie śmierci Pana Jezusa. Od Wielkiego Piątku rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. W Wielki Piątek odmówimy Nowennę po Liturgii Męki Pańskiej,                 w Wielką Sobotę o godzinie 15:00 przy Grobie Pańskim, a w pozostałe dni po Mszach Świętych            o godzinie 17.30. Nowenna ta poprzedza Święto Bożego Miłosierdzia.

WIELKA SOBOTA – LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ o godz. 20:00

Tego dnia przynosimy ze sobą świece i odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Od godziny 8:00               do 16:00 będzie możliwość poświęcenia pokarmów. Za złożone przy tej okazji ofiary na utrzymanie Świątyni składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W tym czasie będzie możliwość spowiedzi świętej.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Msza Święta z procesją rezurekcyjną o godz. 6:00

Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 8:00 w tym czasie zasiądziemy do wielkanocnego śniadania,          a kolejne Msze Święte, będą według porządku niedzielnego.

I w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte będą również według porządku niedzielnego.