IV NIEDZIELA ADWENTU – 18 GRUDNIA 2022

• Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które przez trzy dni będzie prowadził ks. Dr. Matteo Campaniaro. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na każdej Mszy Świętej, a w poniedziałek i wtorek o godzinie 17:30 i 20:00. W tygodniu możliwość spowiedzi, będzie pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Księdza Matteo witamy i życzymy Mu światła Ducha Świętego w głoszeniu Bożego Słowa.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z Kościoła.

W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy artykuł: „Dobrze, że jesteś” – psycholog wyjaśnia co przy wigilijnym stole powiedzieć tym, którzy właśnie stracili kogoś bliskiego

W IDZIEMY artykuł: „Na co czekamy” – opowieść o tym, co jest najważniejsze w świętowaniu Bożego Narodzenia

W NIEDZIELI artykuł: „Nie chodzi tylko o to, żeby przeżyć” – o tym jak ochronić Boże Narodzenie przed komercyjną bylejakością i pustką.

• Pod amboną przez cały adwent jest wystawiona puszka na ofiary i kosz na produkty żywnościowe, z których przygotujemy paczki dla najuboższych z naszej parafii. Za złożone dary i ofiary na ten cel, składamy serdeczne Bóg zapłać.
  • Przy wyjściu z kościoła Siostry rozprowadzają opłatki na stół wigilijny i Świece „Caritas” z których przychód jest przeznaczony na pomoc najuboższym.
  • Małżeństwa, które w tym roku obchodzą okrągły jubileusz małżeński zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynno-błagalnej 26.12. w Niedzielę Świętej Rodziny o g. 12:30. Intencje jubilatów prosimy zgłaszać w zakrystii.
  • Tydzień, który jest przed nami to czas Świąt Bożego Narodzenia.

– 24 grudnia w sobotę zapraszamy na ostatnie Roraty o godzinie 7:00, a Mszy Świętej o godzinie 17:30 nie będzie.

– Wszystkich Parafian zapraszamy na Mszę Świętą w Wigilię Narodzenia Pańskiego – czyli tzw. Pasterkę, która zostanie odprawiona o godzinie 24:00.

–  25 grudnia – niedziela, to Uroczystość Narodzenia Pańskiego, a Msze Święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę.

– 26 grudnia – w poniedziałek, serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżywania Świąt w duchu wiary i Bożego Narodzenia, a Msze Święte są według porządku niedzielnego.

• Betlejemskie Światełko Pokoju, będziemy mogli zapalić i zabrać do domu na stół wigilijny po ostatnich Roratach 24 grudnia o godz. 07:30.
  • Wszystkim rodzinom, które przyjęły nas po kolędzie w swoich domach, bardzo serdecznie dziękujemy i dalej będziemy kontynuować wizytę duszpasterską od 2 stycznia.
  • Zachęcamy dzieci do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Prace składamy w s. Moniki do 21 grudnia. Rozwiązanie konkursu na ostatnich roratach 24 grudnia.