OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 28 maja 2023 r.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy artykuł: „Sprawa Parakleta” – ksiądz Rafał Bogacki wyjaśnia znaczenie tajemniczego imienia Ducha Świętego

W IDZIEMY artykuł: „Nie ma kompromisu ze złem” – o próbie piątego rozbioru Polski – wywiad z Kardynałem Gerhardem Mullerem byłem prefektem Kongregacji Nauki Wiary

W NIEDZIELI artykuł: „Bóg dał nam giganta” – o popularyzowaniu dziedzictwa naszego Wielkiego Rodaka – św. Jana Pawła II

• 2. W czwartek zaczynamy nowy miesiąc, przez cały czerwiec, po Mszy Świętej o godzinie 17:30 zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci serca Jezusa.
  • 3. W ramach akcji duszpasterskiej „Przeczytaj Pismo Święte w rok” na stojaku z prasą wyłożone są już karteczki z czytaniami na miesiąc czerwiec.
  • 4. Dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny w kościele, a zaczynamy okres zwykły.
  • 5. W najbliższym tygodniu przeżywamy trzy święta. Pierwsze jutro         w poniedziałek – Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, w środę Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i we czwartek, Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze Święte w naszym Kościele o godzinie 8:00 i 17:30. Serdecznie zapraszamy.
  • 6. Siostry Felicjanki, wraz z wolontariuszami, chcą dzisiaj powiedzieć nam o nowo otwartym Hospicjum Stacjonarnym dla dorosłych. Proszą również nas, o wsparcie tego nowego dzieła, do czego serdecznie zachęcam i o kilka słów na ten temat proszę teraz Siostry.