V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26 MARCA 2023 r.

• Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Witamy wśród nas ks. Radosława Wołkowyckiego, duszpasterza akademickiego z kościoła św. Anny. Rekolekcje będą trwały przez trzy dni. Niedziela 26.03, Poniedziałek 27.03 i Wtorek 28.03. Dziś nauka rekolekcyjna będzie na każdej Mszy Świętej, a w poniedziałek i we wtorek zapraszamy na godz. 17:30 i 20:00. Prosimy, aby tak zaplanować swój czas, aby każdemu z nas udało się wziąć udział w rekolekcjach.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  • W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy artykuł: „Dlaczego otruto ks. Blachnickiego” – o okolicznościach śmierci ks. Franciszka i ich wpływie na beatyfikację.
  • W NIEDZIELI artykuł: „Nie bójmy się spowiedzi” – po co nam spowiedź, dlaczego Kościół nadaje temu sakramentowi tak wielkie znaczenie i czy spowiedź może odmienić życie? Na te pytania odpowiada jezuita, wieloletni spowiednik
  • W IDZIEMY artykuł: „Sens postu” – kiedy i dlaczego katolicy są zobowiązani do postu? – rozmowa z abpem Józefem Górzyńskim, metropolitą warmińskim
  • W Wielkim Poście zapraszamy na drogę krzyżową o godz. 10:00 i na Gorzkie Żale z nauką pasyjną w każdą niedzielę o godz. 17:00
  • Pod amboną przez cały Wielki Post jest wystawiona puszka na ofiary i kosz na produkty żywnościowe, z których przygotujemy paczki na święta dla najuboższych z naszej parafii i wesprzemy pomoc dla ludzi dotkniętych kataklizmem w Turcji i w Syrii.
  • Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć świece caritas na stół wielkanocny, z których dochód przeznaczymy na pomoc ubogim z naszej parafii.
  • Spotkanie dla kandydatów, ministrantów i lektorów odbędzie się w sobotę, 01 kwietnia o godzinie 18.00 w kościele.
  • Całe rodziny, młodzież i dzieci zapraszamy do udziału w konkursie na najpiękniejszą palmę. Rozstrzygnięcie konkursu i nagrody za tydzień w Niedzielę Palmową.
  • Za tydzień, będzie również spotkanie grupy rodziców modlących się za swoje dzieci na różańcu. Zapraszamy również nowe rodziny.