Żywy Różaniec

Zapraszamy na nasze spotkania w każdą I niedzielę miesiąca o godz. 16:30 w salce parafialnej.
Msze Św. Żywego Różańca w każdą I niedzielę miesiąca o godz. 8:00.

Żywy Różaniec jest wspólnotą osób,
które modlą się codziennie na różańcu.

Organizacja ta odpowiada kształtowi samej modlitwy różańcowej, która polega na rozważaniu 20 tajemnic z życia Jezusa i Maryi przy jednoczesnym odmawianiu przy każdej tajemnicy
1 x “Ojcze nasz”,
10 x ”Zdrowaś Maryjo”,
1 x “Chwała Ojcu”,
1 x modlitwa fatimska „O mój Mój Jezu”.

Każda “Żywa Róża” składa się z 20 osób, a każda z nich odmawia codziennie przynajmniej jedną dziesiątkę różańca rozważając jedną tajemnicę różańca.

Bardzo istotne jest to, że wszyscy członkowie Róży modlą się w tej samej intencji, która jest również zmieniana co miesiąc.

Każdy z członków Żywego Różańca może:

• uzyskać odpust zupełny w określone dni w roku;
  • uczestniczy w obietnicach Najświętszej Maryi Panny dotyczących tych, którzy odmawiają różaniec;
  • wszyscy członkowie Żywego Różańca są otoczeni modlitwą pozostałych członków Żywego Różańca, tak za życia , jak i po śmierci.

Wszyscy członkowie Róży korzystają z łask wspólnej modlitwy.

Członkowie wspólnoty za cel stawiają utrzymanie się w wierności Bogu i wytrwanie w dobru. Wielbią Maryję i starają się naśladować jej cnoty. Ważnym celem tej formy modlitwy jest przylgnięcie sercem do Jezusa i Maryi.

Ruch Światło-Życie

W naszej Parafii pod wezwaniem świętego Karola Boromeusza w Warszawie
na Starych Powązkach formuje się ruch oazowy: Światło Życie.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

Trzy nowe podręczniki dla grup dziecięcych zostały wypracowane przez Ruch Światło-Życie archidiecezji warszawskiej i zatwierdzone jako materiały studyjne, z których można spokojnie korzystać, a ewentualne uwagi przesyłać do Moderatora Generalnego. Podręczniki zawierają konspekty spotkań w ciągu roku przeznaczonych dla uczestników Oazy Dzieci Bożych. Jest to program trzyletni, rozpisany na cotygodniowe spotkania, a jego myśl przewodnią stanowi idea dziecięctwa Bożego. W każdym roku pracy formacyjnej myśl przewodnia będzie rozważana i realizowana w innym aspekcie:

• Rok I: Dziecięctwo Boże w relacji do Ojca „Ad Patrem”, formacja skupiona wokół słowa Bożego (słowa życia), słowo to przyjęte z wiarą czyni nas dziećmi Bożymi; wchodzimy w relację do Boga.
  • Rok II: Dziecięctwo Boże przez Syna „Per Filium”, formacja skupiona wokół liturgii i sakramentów, przez sakramenty Chrystus daje nam udział w swoim synostwie Bożym.
  • Rok III: Dziecięctwo Boże w Duchu Świętym, we wspólnocie „In Spiritu, In Ecclesia”.

Zgromadzenie Sióstr
Najświętszej Duszy Chrystusa Pana

Niech żyje Jezus w duszach naszych! Teraz i w wieczności!

W tutejszej Parafii pw. św. Karola Boromeusza podejmujemy posługę od 1998 roku, jako katechetki i zakrystianki.

image/svg+xml

Zapraszamy do zapoznania się z duchowością naszego Zgromadzenia: duszajezusa.pl

Bierzmowanie – informacje

spotkania zostały zawieszone do odwołania.

Prosimy o śledzenie komunikatów dotyczących terminów spotkań
przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

I Komunia Święta

Z powodu pandemii wszelkie przygotowania do sakramentu
I Komunii Świętej odbywają się w trybie online.

Prosimy o śledzenie komunikatów.

Spotkania Rocznicowe

spotkania zostały zawieszone do odwołania.

Prosimy o śledzenie komunikatów dotyczących terminów spotkań.

Służba Ołtarza

W naszej Parafii pod wezwaniem świętego Karola Boromeusza w Warszawie na Starych Powązkach
w ramach Liturgicznej Służby Ołtarza istnieje grupa ministrantów i lektorów.

Grupa ministrantów liczy 17 osób. Zajęcia prowadzi ksiądz Sławomir
raz w tygodniu bezpośrednio po Mszy świętej o godz. 11:00.

Zapraszamy wszystkich chętnych!

Schola Dziecięca

spotkania zostały zawieszone do odwołania.

Prosimy o śledzenie komunikatów.

Duszpasterstwo w internecie

Naszych Parafian, sympatyków i wszystkich zainteresowanych
zapraszamy do odwiedzenia innych ciekawych serwisów internetowych:

denews.pl – DeNews – Architekci Ducha

image/svg+xml