XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

29 września 2024 r.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy artykuł: „Pójść na rekolekcje żeby wrócić”. – o znaczeniu rekolekcji zamkniętych

W NIEDZIELI artykuł: „Anioł – nie taki, jak go malują” – świadectwa osób, które doświadczyły szczególnej opieki Aniołów Stróżów

W IDZIEMY artykuł: „Po aborcji” – świadectwo małżeństwa o uzdrowieniu z syndromu poaborcyjnego

• Od roku, w naszej parafii, modlimy się za wstawiennictwem św. Michała Archanioła, na zakończenie każdej Mszy Świętej.  Przypomina nam o tym jego figura, która stoi dziś przy ołtarzu, a na co dzień znajduje się w nawie przy obrazie Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pamiętajmy w codziennych modlitwach o tym wielkim orędowniku.
  • Dziś po Mszy Świętej o godzinie 11:00 w sali przy plebanii, będzie miało miejsce pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Serdecznie zapraszamy.
  • Od 26 kwietnia do 4 maja organizujemy autokarową pielgrzymkę do Włoch. W programie Padwa, Rzym, Mediolan, Asyż i inne ciekawe miejsca. Szczegółowe informacje u ks. Piotra.
  • Jutro (poniedziałek, 30 września) odbędzie się spotkanie Grupy Lektorskiej. Zapraszamy także nowych chętnych na godzinę 18.30 do sali przy plebanii.
  • W Następną niedzielę, po Mszy Świętej o godzinie 11.00 ks. Szymon zaprasza na spotkanie do sali przy plebanii osoby należące o róży różańca rodziców za dzieci. Natomiast o godzinie 16.30, również w salce, odbędzie się spotkanie Żywego Różańca.
  • Od wtorku, przez cały październik – codziennie po Mszy Świętej o godz. 17:30, czyli ok godz. 18:00 zapraszamy do naszego kościoła na nabożeństwo różańcowe. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałek, środę i piątek o tej samej porze, czyli ok godz.18:00. Tak jak co roku, kontynuujemy naszą akcję „Zapomniałeś różańca – to go weź”. Różańce są dostępne pod chórem na stojaku z prasą katolicką. Wszystkie różańce są nowe.