XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA.   13 PAŹDZIERNIKA 2024 r.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  2. Zapraszamy codziennie na wspólną modlitwę różańcową po Mszy Św. o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałek, środę i piątek o tej samej porze. Tak jak co roku, kontynuujemy naszą akcję „Zapomniałeś różańca – to go weź”. Różańce są dostępne pod chórem na stojaku z prasą katolicką. A dziś po różańcu, jak w każdą niedzielę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
  • Dziś liczymy wszystkich wiernych, którzy uczestniczą we Mszy Świętej. Za tydzień podamy szczegółowe dane.
  • Powoli zbliżamy się do Uroczystości Wszystkich Świętych. To czas modlitwy za zmarłych, w sposób szczególny każdy z nas modli się za zmarłych bliskich swojemu sercu. Jak co roku będziemy naszych zmarłych polecać w modlitwie wypominkowej, którą można na kartkach składać w zakrystii. Kartki na wypominki możemy wziąć ze stojaka z prasą przy wyjściu z kościoła i w zakrystii.
  • Blisko bramy św. Honoraty znajduje się pomnik – grób Dziecka Utraconego. Życie przynosi różne trudne chwile, chcę powiedzieć, że w tym grobie, może znaleźć swoje miejsce spoczynku każde dziecko, które zostanie utracone przed porodem, czy też w jego trakcie. Warto o tym wiedzieć i podzielić się tą wiadomością z tymi, którzy być może będą potrzebowali takiego wsparcia. Mówię o tym Kochani, ponieważ 15 października, we wtorek będziemy obchodzić Dzień Dziecka Utraconego i na Mszy Świętej o godz. 17:30 będziemy modlić się w intencji Rodziców i Dzieci spoczywających w tym grobie.
  • JAN PAWEŁ II. EWANGELIA STAROŚCI I CIERPIENIA, to hasło tegorocznego XXIV Dnia Papieskiego, który dziś obchodzimy. Po Mszy Świętej,  ofiarą do puszek wesprzemy utalentowaną młodzież, pochodzącą z ubogich rodzin. Za złożone dary na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Ogłaszamy konkurs dla dzieci na najpiękniejszą pracę plastyczną przedstawiająca bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. Prace składamy do piątku 25 października w zakrystii lub u s. Moniki. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie w niedzielę 27 października po Mszy Świętej o godz. 11:00.
  • W następną niedziela to Niedziela Misyjna. Będziemy mieli okazję wesprzeć dzieci z przedszkola i szkoły prowadzonej przez Siostry Duszy Chrystusowej w Kamerunie, przynosząc szczoteczki i pasty do zębów. Zbiórka będzie trwała przez cały tydzień. Dary przynosimy do kosza wystawionego przy bocznym ołtarzu.
  • Od 26 kwietnia do 4 maja organizujemy autokarową pielgrzymkę do Włoch. W programie Padwa, Rzym, Mediolan, Asyż i inne ciekawe miejsca. Szczegółowe informacje u ks. Piotra.
  1. Ksiądz Piotr zaprasza na spotkanie Koła Biblijnego w najbliższy, trzeci piątek miesiąca,                 18 października, do kościoła. Temat spotkania: Pismo Święte o świętych i rzeczach ostatecznych