XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

8 WRZEŚNIA 2024 r.

• Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  • W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy artykuł: „W tym szaleństwie jest aborcja” – o szokujących nowych wytycznych ministerstwa dotyczących przerywania ciąży
  • W IDZIEMY artykuł: „Czy przyciągnąć młodzież” – nie potrzeba wielkich akcji. Wystarczy, żeby młodzi ludzie wiedzieli, że mają z kim porozmawiać mówi bp. Piotr Przyborek w wywiadzie
  • W NIEDZIELI artykuł: „Życie trzeba przeżyć” – o znaczeniu życia ludzkiego i o przyczynach licznych samobójstw opowiada o. Jacek Salij OP
  • Siostra Monika, z nowym rokiem szkolnym, zaprasza wszystkie dzieci do scholi dziecięcej. Śmiało można podejść do siostry i porozmawiać.
  • Ks. Łukasz zaprasza kandydatów do I Komunii Świętej w 2025 roku do zapisywania się, a pierwsze spotkanie będzie miało miejsce 29 września po Mszy Świętej o godz. 11:00
  • Ks. Piotr zaprasza chłopaków po I Komunii Świętej do ministrantów, wystarczy po Mszy Świętej zajrzeć do zakrystii, porozmawiać i zapisać się. A spotkanie dla kandydatów, ministrantów i lektorów odbędzie się w niedzielę, 15 września o godzinie 16.00 w kościele.
  • Ks. Piotr zaprasza również na spotkanie Grupy Lektorskiej, które odbędzie się w poniedziałek, 9 września o godzinie 18.00 w sali przy plebanii, chętne nowe osoby mile widziane.
  • Informujemy, że od września kancelaria parafialna czynna jest poniedziałki, środy i piątki od godziny 16:00 do 17:00 oraz wtorki i czwartki od 9:30 do 11:00, lub po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie w dogodnym terminie.
  • Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczynamy w naszej parafii funkcjonowanie nowej grupy formacyjnej, przeznaczonej dla młodzieży w wieku od 16 do 25 lat. Będą to otwarte spotkania, na których poprzez wspólną modlitwę, rozmowę, wyjazdy i spędzanie czasu, będziemy poznawali Pana Boga i siebie nawzajem. Zapraszamy wszystkich chętnych na pierwsze spotkanie, które odbędzie się 13 września, w piątek, o godzinie 18.00 w sali przy plebanii. Opiekunem grupy jest ks. Piotr.
  • Od 26 kwietnia do 4 maja organizujemy autokarową pielgrzymkę do Włoch. W programie Padwa, Rzym, Mediolan, Asyż i inne ciekawe miejsca. Przewidywany koszt Pielgrzymki 4500 złotych i 200 euro. Szczegółowe informacje u ks. Piotra w zakrystii. Zapraszamy
  • Jest już nowa książka intencji mszalnych na rok 2025. Zapraszamy do zakrystii po każdej Mszy Świętej, aby zamówić intencje mszalne.