XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

15 WRZEŚNIA 2024 r.

1. Dziś gościmy w naszej parafii ks. Marka Gubernata, który pracuje na Kubie. Nie jest to, taka rajska wyspa jak się nam wydaje. To raczej miejsce pełne wyzwań i walki o podstawowe rzeczy do przetrwania. Kościół w osobie misjonarzy niesie tam Boga, ale pomaga również miejscowej ludności w codziennych sprawach. Za wszelkie wsparcie, działań ks. Marka i modlitwę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

W IDZIEMY polecamy artykuł: „Aborcja nie leczy” – o tym, że aborcja nie może wyleczyć choroby psychicznej matki

W NIEDZIELI artykuł: „Czym były i są odpusty w Kościele” – o znanej, choć i nieco zapomnianej praktyce Kościoła

W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy artykuł: „Krzyż w Europie” – obalenie tezy, że sprzeciw wobec symboliki chrześcijańskiej to nadążanie za Europą

• Jest już nowa książka intencji mszalnych na rok 2025. Zapraszamy do zakrystii po każdej Mszy Świętej, aby zamawiać intencje mszalne.
  • Ks. Łukasz zaprasza kandydatów do I Komunii Świętej w 2025 roku na pierwsze spotkanie które będzie miało miejsce 29 września po Mszy Świętej o godz. 11:00.
  • Ks. Piotr zaprasza chłopaków po I Komunii Świętej do ministrantów, wystarczy po Mszy Świętej zajrzeć do zakrystii, porozmawiać i zapisać się. A spotkanie dla kandydatów, ministrantów i lektorów odbędzie się dziś  o godzinie 16.00 w kościele.
  • Od 26 kwietnia do 4 maja organizujemy autokarową pielgrzymkę do Włoch. W programie Padwa, Rzym, Mediolan, Asyż i inne ciekawe miejsca. Przewidywany koszt Pielgrzymki 4500 tyś złotych i 200 euro. Szczegółowe informacje u ks. Piotra w zakrystii. Zapraszamy. Za tydzień po Mszy o 17.30 w sali przy plebanii będzie spotkanie z przedstawicielem biura podróży, który przekaże wszelkie szczegóły.
  • Najbliższy piątek będzie trzecim w tym miesiącu, dlatego po Mszy o 17:30, 20 września, zapraszamy na spotkanie Koła Biblijnego. Temat spotkania to: Pismo Święte w codziennym życiu – jak żyć Słowem Bożym.