XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

20 PAŹDZIERNIKA 2024 r.

• Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  • W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy artykuł: „Niezatarte ślady” – o Kościele w pierwszych wiekach na terenie obecnej Turcji
  • W IDZIEMY artykuł: „Księdza Jerzego droga do świętości” – koleje życia błogosławionego męczennika
  • W NIEDZIELI artykuł: „Kary za niezabijanie” – o planach proaborcyjnych w Polsce
  • Ksiądz Piotr zaprasza na spotkanie Grupę Lektorską w najbliższą środę, 23 października na godzinę 19.00 do sali przy plebanii.
  • Uroczystość Wszystkich Świętych, która w tym roku obejmuje swoim zasięgiem weekend, to z całą pewnością czas refleksji i zadumy. Ten weekend, który będzie pełen modlitwy za zmarłych, tu w naszym kościele przybierze również formę kulturalną, poprzez dwa koncerty. A że życie kulturalne warto prowadzić, (to wszyscy wiemy), dlatego zapraszamy:
  • Pierwszy koncert, będzie miał miejsce w piątek 1 listopada, w stulecie urodzin poety Zbigniewa Herberta, które obchodzimy 29 października. Z tej okazji, zapraszamy na koncert utworów klasycznych, podczas którego usłyszymy wybrane wiersze artysty, który spoczywa na naszym cmentarzu. Koncert rozpocznie się po Mszy o 17.30. Wstęp wolny.
  • Drugi koncert, będzie miał miejsce w niedzielę 3 listopada po Mszy Świętej o godz. 17:30, czyli około godz. 18:30. Tym razem zapraszamy na REQUIEM D-MOLL OP 48. Ten koncert organizujemy wraz w Wolskim Centrum Kultury. Serdecznie zapraszamy, na oba koncerty.
  • Zapraszamy również codziennie na wspólną modlitwę różańcową po Mszy Św. o godz. 17:30, czyli około godz. 18:00. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałek, środę i piątek o tej samej porze. Tak jak co roku, kontynuujemy naszą akcję „Zapomniałeś różańca – to go weź”. Różańce są dostępne pod chórem na stojaku z prasą.
  • Ogłaszamy konkurs dla dzieci na najpiękniejszą pracę plastyczną przedstawiająca bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. Prace składamy do piątku 25 października w zakrystii lub u s. Moniki. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie w niedzielę 27 października po Mszy Świętej o godz. 11:00.
  • Powoli zbliżamy się do Uroczystości Wszystkich Świętych. To czas modlitwy za zmarłych, w sposób szczególny, każdy z nas modli się za zmarłych bliskich swojemu sercu. Jak co roku będziemy naszych zmarłych polecać w modlitwie wypominkowej, którą można na kartkach składać w zakrystii. Kartki na wypominki znajdują się na górnej półce, na stojaku z prasą przy wyjściu z kościoła.
  • Od dziś do 27 października przeżywamy Tydzień Misyjny. Do kosza pod amboną można przynosić szczoteczki i pasty do zębów, które trafią do przedszkola i szkoły prowadzonej w Kamerunie przez Siostry Duszy Chrystusowej. Za wszelkie dary bardzo dziękujemy. Chciałoby się rzec, „mała rzecz, a zmienia uśmiech dziecka”.