I NIEDZIELA ADWENTU – 27 LISTOPADA 2022R.

1. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne, które utrzymuje się          z ofiar wiernych. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z Kościoła.

W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy artykuł: „Koniec świata” – Marcin Jakimowicz podpowiada jak chrześcijanie mają oczekiwać na powtórne przyjście Chrystusa

W NIEDZIELI artykuł: „Świętość na wyciągnięcie ręki” – o fenomenie bł. Carlo Acutisa, który skradł serca współczesnej młodzieży i stał się dowodem na to, że świętość jest osiągalna dla każdego.

W IDZIEMY artykuł: „I jak tu wierzyć w Kościół”? – ks. prof. Robert Skrzypczak wyjaśnia jak rozumieć hasło nowego roku duszpasterskiego „Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół”.

• Pod amboną przez cały adwent jest wystawiona puszka na ofiary i kosz na produkty żywnościowe, z których przygotujemy paczki dla najuboższych z naszej parafii. Za złożone dary i ofiary na ten cel, składamy serdeczne Bóg zapłać.
  • Przy wyjściu z kościoła Siostry rozprowadzają opłatki na stół wigilijny i świece „Caritas”  z których przychód jest przeznaczony na pomoc najuboższym.
  • Najbliższy piątek, 2 grudnia to Pierwszy Piątek Miesiąca. Spowiedź rano na Mszy Świętej i od godziny 17:00. Tego dnia na Mszy Świętej o godzinie 17:30 zapraszamy na wspólną modlitwę za wstawiennictwem i za Dusze w czyśćcu cierpiące. Niech Stare Powązki będą miejscem modlitwy za Dusze, które bardzo potrzebują naszej modlitwy, ale są również naszymi Wielkimi orędownikami u Boga.
  • Przez cały Adwent zapraszamy na Roraty, które będą odprawiane w dni powszednie o godzinie 7:00 na które zapraszamy dzieci i dorosłych. Przez czas Adwentu nie będzie Mszy Świętej o godzinie 8:00. Prosimy, by dzieci na roraty przynosiły kolorowe papierowe serduszka z prośbami, podziękowaniami lub dobrymi uczynkami. Zachęcamy dzieci do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą ozdobę choinkową,                           a wykonane prace ozdobią choinkę przy szopce.
  • Od jutra rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską w domach Naszych Parafian. Będziemy chodzić tradycyjnie, pukając do Państwa drzwi. Będziemy wdzięczni za wywieszenie karteczki z zaproszeniem na drzwiach mieszkania.

W tym tygodniu Wizyta Duszpasterska wygląda następująco:

28 LISTOPADA – PONIEDZIAŁEK

Ul. Stawki 4 A, 4C, 4D, 4B, 4E i 6 – Ul. Inflancka 5

29 LISTOPADA – WTOREK

Ul. Stawki 8

30 LISTOPADA – ŚRODA

Ul. Słomińskiego 5 i 7

1 GRUDNIA – CZWARTEK

Ul. Słomińskiego 15, 17 i 19 oraz Ul. Jana Pawła II 80

Mieszkańców wymienionych ulic, prosimy o pomoc w rozwieszeniu zawiadomień kolędowych na klatce schodowej. Zawiadomienia można odebrać w zakrystii po Mszy Świętej. Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc.