OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

7 MAJA 2023 r.

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  • W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy artykuł: „Opowieść o świetle” – o. Przemysław Ciesielski OP opowiada o tym jak nie zepsuć dziecku I Komunii Świętej
  • W NIEDZIELI artykuł: „Cztery filary” – doświadczeni rodzice opowiadają jak wychowywać dzieci w relacji do Pana Boga i na czym się oprzeć od samego początku. 
  • W najbliższy czwartek o godzinie 18.00 w kościele odbędzie się próba przed rocznicą I Komunii Świętej. A w najbliższą sobotę dzieci przystąpią do pierwszej i rocznicowej Komunii Świętej.
  • Przez cały maj, po Mszy Świętej o godzinie 17:30 zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej.
  • Przed kościołem wolontariusze zbierają datki na 5 letnią Liliankę Pietraszek.  W zeszłym roku, w kwietniu, u dziecka zdiagnozowano złośliwego guza mózgu – IV stopnia złośliwości. Lilka została dwukrotnie operowana. Jedyną szansą dla niej jest specjalistyczne leczenie poza granicami Polski. Przed nią długie i wyniszczające leczenie: chemia, naświetlania, chemia podtrzymująca. Zastosowane leczenie przynosi efekty. Nasz wróg się cofa. Ale są też gorsze wieści. Brakuje środków na dokończenie leczenia, które nie może być przerwane. Dla tego, w imieniu rodziców Lilianki i jej samej bardzo proszę o udzielenie wsparcia.