XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA   15 PAŹDZIERNIKA 2023 r.

1.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy artykuł: „Zadanie z młodości” – o tym jak przełożyć dziedzictwo Św. Jana Pawła II na współczesne realia.

W NIEDZIELI artykuł: „Wierzę w…” – na ile my, dorośli, pamiętamy jeszcze prawdy, które stanowią fundament naszej wiary?

W IDZIEMY artykuł: „Przeciw kulturze śmierci” – przed czym nas ostrzegał św. Jan Paweł II

2.     Zapraszamy codziennie na wspólną modlitwę różańcową po Mszy Św. o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałek, środę i piątek o tej samej porze. Tak jak co roku, kontynuujemy naszą akcję „Zapomniałeś różańca – to go weź”. Różańce są dostępne pod chórem na stojaku z prasą katolicką. A dziś po różańcu, jak w każdą niedzielę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

3.     ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II. CYWILIZACJA ŻYCIA, to hasło XXIII Dnia Papieskiego, który dziś obchodzimy. Naszą ofiarą do puszek wesprzemy utalentowaną młodzież, pochodzącą z ubogich rodzin.

4.     Ogłaszamy konkurs dla dzieci na najpiękniej wykonany różaniec. Prace składamy do 27 października u s. Moniki lub w zakrystii. Rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce 29 października po Mszy Świętej o godz. 11:00.

5.     Ksiądz Piotr zaprasza dziś na spotkanie ministrantów i lektorów, o godzinie 16.30 w kościele.

6.     Ksiądz Piotr zaprasza na spotkanie kandydatów do bierzmowania dziś o godzinie 18.30 w sali przy plebanii

7.     Najbliższy piątek będzie trzecim w tym miesiącu, dlatego zapraszamy na kolejne spotkanie Koła Biblijnego. Spotykamy się w kościele, w piątek 20 października, po nabożeństwie różańcowym. Temat spotkania: Święty Paweł – pierwszy po Jedynym. O słudze, który stał się synem.

8.     Dziś liczymy wszystkich wiernych, którzy uczestniczą we Mszy Świętej. Za tydzień podamy szczegółowe dane.

9.     Powoli zbliżamy się do Uroczystości Wszystkich Świętych. To czas modlitwy za zmarłych, w sposób szczególny każdy z nas modli się za zmarłych bliskich swojemu sercu. Jak co roku będziemy naszych zmarłych polecać w modlitwie wypominkowej. Wypominki można na kartkach składać w zakrystii. Kartki na wypominki możemy wziąć ze stojaka z prasą przy wyjściu z kościoła i z zakrystii.

10.   Jak może Państwo zauważyli, zniknęła Matka Boża, która stała na cokole przy wejściu do Kościoła. Chciałbym poinformować, że udała się do konserwacji i wróci do nas odrestaurowana i zabezpieczona za jakiś czas.

11.  Figura św. Michała Archanioła znajduję się już na swoim docelowym miejscu, a więc przy bocznym ołtarzu Wniebowzięcia N.M.P.

12.  Dziś przeżywamy Dzień Dziecka Utraconego. Gdy wejdziemy na cmentarz bramą św. Honoraty i skręcimy w pierwszą alejkę w prawo, to jakieś 50 metrów dalej znajdziemy nowo powstały, myślę też, że i piękny pomnik – grób Dziecka Utraconego. Życie przynosi różne trudne chwile, chcę powiedzieć, że w tym grobie, może znaleźć swoje miejsce spoczynku każde dziecko, które zostanie utracone przed porodem, czy też w jego trakcie. Warto o tym wiedzieć i podzielić się tą wiadomością z tymi, którzy być może będą potrzebowali takiego wsparcia.