XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

22 PAŹDZIERNIKA 2023 r.

1.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy artykuł: „Święte Wzgórze sporu” – dziennikarz wyjaśnia dlaczego teren po świątyni w Jerozolimie tak bardzo dzieli ludzi

W NIEDZIELI artykuł: „Męczennicy czerwonego reżimu” – przybliżenie losów księży męczenników komunistycznego reżimu

W IDZIEMY artykuł: „Ciche apostolstwo” – różaniec z kolegami z korporacji, modlitwa za napotkane osoby – jak wygląda dyskretne i skuteczne apostolstwo świeckich

2.   Zapraszamy na spotkanie Grupę Lektorską. Odbędzie się ono 28 października o 18.30 w sali przy plebanii.

3. Zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania. Odbędzie się ono 29 października o 18.30 w sali przy plebanii.

4.   Zapraszamy codziennie na wspólną modlitwę różańcową po Mszy Świętej o godz. 17:30, czyli około godz. 18:00. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałek, środę i piątek o tej samej porze. Tak jak co roku, kontynuujemy naszą akcję „Zapomniałeś różańca – to go weź”. Różańce są dostępne pod chórem na stojaku z prasą.

5.   Powoli zbliżamy się do Uroczystości Wszystkich Świętych. To czas modlitwy za zmarłych, w sposób szczególny, każdy z nas modli się za zmarłych bliskich swojemu sercu. Jak co roku będziemy naszych zmarłych polecać w modlitwie wypominkowej. Wypominki można na kartkach składać w zakrystii. Kartki na wypominki znajdują się na górnej półce, na stojaku z prasą przy wyjściu z kościoła.

6.   Ogłaszamy konkurs dla dzieci na najpiękniej wykonany różaniec. Prace składamy do 27 października u s. Moniki lub w zakrystii. Rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce 29 października po Mszy Świętej o godz. 11:00.

7.   Od dziś do 29 października przeżywamy Tydzień Misyjny. Do kosza pod amboną można przynosić pluszaki, które trafią do przedszkola i szkoły prowadzonej w Kamerunie przez Siostry Duszy Chrystusowej. Za wszelkie dary bardzo dziękujemy.