XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 PAŹDZIERNIKA 2023 r.

1.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy artykuł: „Imieniny” – o fascynujących historiach kryjących się za imionami

W IDZIEMY artykuł: „Odpusty, instrukcja obsługi” – wywiad z ks. Tomaszem Jakubiakiem

W NIEDZIELI artykuł: „Życie, które się nie kończy” – o właściwym rozumieniu i przeżywaniu nadchodzących dni, a także o tym co nowego na Starych Powązkach

2.     To już ostatnie dni modlitwy różańcowej na którą zapraszamy codziennie po Mszy Świętej o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałek o tej samej porze. Tak jak co roku, kontynuujemy naszą akcję „Zapomniałeś różańca – to go weź”. Różańce są dostępne pod chórem na stojaku z prasą katolicką.

3.     Listopad to czas modlitwy za zmarłych, w sposób szczególny, każdy z nas modli się za zmarłych bliskich swojemu sercu. Jak co roku naszych zmarłych polecamy w modlitwie wypominkowej. Wypominki można na kartkach składać w zakrystii, u księdza przy wyjściu z kościoła i u księży kleryków w bramach cmentarza. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się:

– PIERWSZEGO LISTOPADA NA MSZY ŚW. O GODZ. 12:30

– PRZEZ CAŁY LISTOPAD O GODZ. 17:00

– od 2 do 8 LISTOPADA O GODZ. 16.30 W CZASIE RÓŻAŃCA

– CAŁY ROK, W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚWIĘTEJ O GODZ. 8:00

4.     Zapraszamy dziś na spotkanie kandydatów do bierzmowania o godz. 18.30 w sali przy plebanii.

5.     W najbliższą sobotę, 4 listopada, rozpoczynamy nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca. Matka Boża w Fatimie prosiła, aby w ten  sposób wynagradzać jej Niepokalanemu Sercu za zniewagi popełnione przez ludzi. Modlitwę w pierwsze soboty rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 8.00, a później Wystawienie NS i różaniec z rozważaniami.

6.     W najbliższą środę 1 listopada przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte tego dnia według porządku niedzielnego, a uroczysta Msza Święta z Procesją po cmentarzu rozpocznie się o godzinie 12:30.

7.     We czwartek, 2 listopada, przeżywamy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tzw. Dzień Zaduszny. Tego dnia Msze Święte w naszym kościele o godzinie 8:00, 17:30 i 20:00.

8.     Pierwszego listopada po Mszy Świętej o godzinie 17:30 zapraszamy na pokaz filmu, który nakręciliśmy jako Fundacja Stare Powązki, o Starych Powązkach. Reżyserem jest pani Aneta Kopacz, a muzykę do filmu napisał pan Leszek Możdżer. Pokaz odbędzie się tu w kościele, a sam film trwa 45 minut.

9.     Trzeci listopada, to pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano i od godziny 17:00. A na Mszy Świętej o godz. 17:30 zapraszamy do udziału w modlitwie za dusze w czyśćcu cierpiące.

10.  Czwartego listopada przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza, a więc ODPUST PARAFIALNY. Msze Święte tego dnia będą o godz. 8:00 i 17:30. Z racji odpustu możemy uzyskać odpust zupełny, a więc darowanie wszystkich win i kar.

11.  Przypominamy, że cały czas funkcjonuje i jest ulepszana aplikacja na telefon pod nazwą STARE POWĄZKI. Pomoże ona każdemu z nas poruszać się po cmentarzu, trafić do interesującego nas grobu, czy też lepiej poznać Naszą Niezwykłą Nekropolię.