XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

12 LISTOPADA 2023 r.

1.    Dziś obchodzimy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiary złożone na tacę będą przekazane na pomoc dla chrześcijan dotkniętych konfliktami zbrojnymi. Za złożone ofiary, składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł: „Pod waszą obronę” – opowieść o świętych, duchowych opiekunach Polski

W „Idziemy” artykuł: „Oblicza transhumanizmu” – czy symbioza człowieka z technologią poskutkuje lepszym sposobem życia”?

3.    W listopadzie, jak co roku, modlimy się za naszych zmarłych. Możemy polecić ich w modlitwie wypominkowej. Wypominki można składać w zakrystii po każdej Mszy Świętej. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się codziennie, przez cały listopad o godzinie 17:00 i przez cały rok w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 8:00.

4.    Najbliższy piątek będzie trzecim w tym miesiącu, dlatego zapraszamy na spotkanie Koła Biblijnego na godzinę 18.00 do kościoła. Temat spotkania: Sędziowie Izraela: Gedeon i Samson.

5.    W niedzielę, 19 listopada, zapraszamy na spotkanie ministrantów i lektorów na godzinę 16.30 do kościoła.

6.    Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się dzisiaj o godzinie 18.30 w sali przy plebanii. Kolejne spotkanie za tydzień, 19 listopada.