UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA

KRÓLA WSZECHŚWIATA

26 LISTOPADA 2023 r.

1.     Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, czyli ostatnia niedziela roku liturgicznego. Za tydzień, będzie pierwsza niedziela adwentu, a więc czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

2.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy artykuł: „Korony z głów, Pan idzie”! – o znaczeniu aktu osobistego przyjęcia Jezusa za swojego Pana i Zbawiciela

W IDZIEMY artykuł: „O kapłaństwie świeckich” – ksiądz Piotr Mazurkiewicz wyjaśnia na czym polega i co nam daje udział w powszechnym kapłaństwie

W NIEDZIELI artykuł: „Koniec świata czy początek” – o tym skąd się wzięło panikarskie widzenie końca świata i jak jest naprawdę „

3.     Najbliższy piątek, 1 grudnia, to pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano i od godziny 17:00.

4.     W sobotę 2 grudnia o godz. 9:45 odbędzie się spotkanie grupy Solaris w salce przy plebanii. Na spotkaniu konferencję wygłosi s. Bogna Młynarz. Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne osoby.

5.     W najbliższą sobotę, 2 grudnia zapraszamy na drugie już nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca. Zaczynamy Mszą Świętą o 8.00, a później odmawiamy różaniec według wskazań Matki Bożej.

6.     W najbliższą sobotę, 2 grudnia, o godzinie 18.00 zapraszamy na spotkanie Grupy Lektorskiej do sali przy plebanii.

7.     Zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania, które odbędzie się w niedzielę, 3 grudnia, o godzinie 18.30 w sali przy plebanii.

8.     Od poniedziałku rozpoczniemy wizytę duszpasterską w domach naszych parafian.

27 listopada – ul. Hubnera 5 i ul. Krasińskiego 57

28 listopada – ul Hubner 3 i ul. Krasińskiego 63

29 listopada – ul. Krasińskiego 59A i 61

30 listopada – ul. Krasińskiego 67, 67A, 67B

Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy od godziny 17:00 a w sobotę od godziny 10:00. Osoby, które chcą przyjąć księdza po kolędzie prosimy o naklejenie karteczki z napisem „Zapraszamy”. Prosimy również o pomoc w rozwieszeniu zawiadomień kolędowych, które można odebrać w zakrystii.

4 grudnia – ul. Hubnera 1, ul. Okopowa 59A

5 grudnia – ul. Hubnera 2, ul. Kłopot 4