OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU

3 GRUDNIA 2023 r.

1.      Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne, które utrzymuje się          z ofiar wiernych. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2.      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy artykuł: „Adwentowy tryptyk ze św. Franciszkiem” – nowy projekt gazety, który pozwala lepiej przygotować się do Bożego Narodzenia

W IDZIEMY artykuł: „Wywyższenie ludzkiego ciała” – dlaczego i w jaki sposób katolicyzm broni godności ludzkiego ciała – wyjaśnia o.Jacek Salij. 

W NIEDZIELI: „Od początku bez grzechu” – o tajemnicy Niepokalanego Poczęcia NMP, opowiada ks. Janusz Lekan 

3.      Pod amboną przez cały adwent jest wystawiona puszka na ofiary i kosz na produkty żywnościowe, z których przygotujemy paczki dla najuboższych z naszej parafii. Za złożone dary i ofiary na ten cel, składamy serdeczne Bóg zapłać.

4.      Przy wyjściu z kościoła, siostry rozprowadzają opłatki na stół wigilijny i świece „Caritas”, z których przychód jest przeznaczony na pomoc najuboższym.  

5.      Za tydzień rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku włącznie. Msza Święta z nauką rekolekcyjną, będzie w niedzielę na każdej Mszy Świętej, a w dni powszednie godz. 17:30 i 20:00.

6.      Przez cały adwent zapraszamy na roraty, które będą odprawiane w dni powszednie o godzinie 7:00. Przez czas adwentu, w dni powszednie nie będzie Mszy Świętej o godzinie 8:00. Dzieci prosimy, aby na roraty przynosiły serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami, które udało się zrobić. Serduszka zawisną potem na choince przy szopce bożonarodzeniowej. Wszystkich zaś, na roratnie czuwanie zapraszamy z lampionami.

7.      7 grudnia będzie pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. Jest to adoracja grupy „Solaris”, która zaprasza wszystkie chętne osoby.

8.      8 grudnia, w piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia od godziny 12:00 do 13:00 przeżywamy GODZINĘ ŁASKI. W tym czasie Bóg przez wstawiennictwo Maryi hojnie rozdaje swoje łaski. By zaczerpnąć z Bożej hojności, zapraszamy w tym czasie na adorację Najświętszego Sakramentu i wspólną modlitwę.

9.      Zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania, dziś o godzinie 18.30 w sali przy plebanii. 

10.  Dziś po Mszy św. o godz. 11:00 zapraszamy na spotkanie rodziców modlących się wspólnie za swoje dzieci na różańcu.

11.  Zapraszamy dziś na spotkanie Koła Żywego Różańca w sali parafialnej o godzinie 16:30.

12.  Dziękujemy wszystkim rodzinom, które przyjęły nas po kolędzie w minionym tygodniu. A w tym tygodniu Wizyta Duszpasterska wygląda następująco:

4 grudnia – ul. Hubnera 1, ul. Okopowa 59A (4 ks)

5 grudnia – ul. Hubnera 2, ul. Kłopot 4 (4 ks)

6 grudnia – ul. Przasnyska 7, ul. Kolska 9A (4 ks)

7 grudnia – ul. Przasnyska 9, 11, 11a, ul. Krasińskiego 59, Powązkowska 40 (3 ks)

8 grudnia – ul. Powązkowska 42, 44B, Kolska 11, 11A (3 ks)

9 grudnia – ul. Kolska 9, 9B, ul. Kłopot 2, Burakowska 16, 16A, 16B (3 ks)

Będziemy wdzięczni za wywieszenie karteczki z zaproszeniem na drzwiach mieszkania. Prosimy również mieszkańców wymienionych ulic o pomoc w rozwieszeniu zawiadomień kolędowych na klatce schodowej. Zawiadomienia są do odebrania w zakrystii. Za okazaną pomoc jesteśmy bardzo wdzięczni.