II NIEDZIELA ADWENTU

10 GRUDNIA 2023 r.

1.      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy artykuł: „Zwiastuj” – Kościół istnieje po to, aby jego członkowie nieśli Dobrą Nowinę nadziei na cały świat.

W IDZIEMY artykuł: „Dlaczego nie in vitro” – dr Tadeusz Wasilewski, który wykonywał zabiegi in vitro – wyjaśnia przebieg tej procedury i wyjaśnia, dlaczego zmienił swoje spojrzenie na tę procedurę.

W NIEDZIELI artykuł: „Trzy proste słowa” – o apelu jasnogórskim, który ma już 70 lat.

2.      Pod amboną przez cały adwent jest wystawiona puszka na ofiary i kosz na produkty żywnościowe,         z których przygotujemy paczki dla najuboższych z naszej parafii. Za złożone dary i ofiary na ten cel, składamy serdeczne Bóg zapłać.

3.      Najbliższy piątek – 15 grudnia, będzie trzecim w tym miesiącu, dlatego zapraszamy na spotkanie Koła Biblijnego, na godzinę 18.00 do kościoła. Temat spotkania: ze Świętym Łukaszem o dzieciństwie Pana Jezusa.

4.      W niedzielę, 17 grudnia zapraszamy na spotkanie: kandydatów, ministrantów i lektorów. Spotykamy się o 16.00 w kościele.

5.      W niedzielę, 17 grudnia odbędzie się także spotkanie kandydatów do bierzmowania, o godzinie 19.00, w sali przy plebanii.

6.      Zapraszamy na koncert 17 grudnia w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 17:30. Wystąpi zespół BZY z repertuarem, który możemy zatytułować Magia Świąt, ale nie będą to kolędy, bo na te przyjdzie czas. Serdecznie zapraszamy.

7.      Przy wyjściu z kościoła, siostry rozprowadzają opłatki na stół wigilijny i świece „Caritas”, z których przychód jest przeznaczony na pomoc najuboższym.

8.      Ogłaszamy konkurs dla dzieci najładniej wykonany lampion roratni. Prace składamy w zakrystii lub u s. Moniki do czwartku 21 grudnia. A rozstrzygnięcie konkursu będzie na ostatnich roratach w sobotę 23 grudnia.

9.      Bardzo serdecznie dziękujemy za spotkania kolędowe w mijającym tygodniu, a w najbliższym tygodniu kolędę rozpoczniemy od środy i wygląda następująco:

13 grudnia (środa) – ul. Piaskowa 9, Kłopot 4A

14 grudnia (czwartek) – ul. Piaskowa 11, 7, 4, 6, 4A, Dzika 17

15 grudnia (Piątek) – ul. Dzika 19/23, 15, 4A, Jana Pawła II 78, 80, Tatarska 6A

16 grudnia (sobota) – ul. Dzika 6 i ul. Słomińskiego 5

W tygodniu kolędę rozpoczynamy o godz. 17:00, a w sobotę od godz. 10:00. Prosimy o wywieszenie na drzwiach małej karteczki i wtedy będzie łatwiej się na spotkać.

18 grudnia – ul. Słomińskiego 7, 15, 17, 19 i ul. Inflancka 19

19 grudnia – ul. Inflancka 15

20 grudnia – ul. Inflancka 5, 11 i ul. Stawki 8

10.  Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Mateusz Misiak   proboszcz  parafii Farnej w Poznaniu. W niedzielę nauki rekolekcyjne na każdej Mszy Świętej, a w poniedziałek i wtorek o godzinie 17:30 i 20:00. Serdecznie zapraszamy.