III NIEDZIELA ADWENTU

17 GRUDNIA 2023 r.

1.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy artykuł: „Wielkie O” – historia i treść tak zwanych wielkich antyfon, które towarzyszą nam w ostatnich dniach adwentu

W NIEDZIELI artykuł: „Biblijny ideał kobiety” – o 194 kobietach wymienionych w Biblii. Szkic biblijnego ideału kobiety kreśli ks. Janusz Wilk

W IDZIEMY: „Miłość czy obojętność” – dlaczego warto stawiać dzieciom wymagania?

2.     Przez cały Adwent zapraszamy na roraty, o godzinie 7:00.

3.     Pod amboną przez cały adwent jest wystawiona puszka na ofiary i kosz na produkty żywnościowe, z których na bieżąco przygotowujemy paczki dla najuboższych z naszej parafii. Za złożone dary i ofiary na ten cel, składamy serdeczne Bóg zapłać.

4.     Przy wyjściu z kościoła siostry rozprowadzają opłatki na stół wigilijny i świece „Caritas” jak również kalendarze przedstawiające Stare Powązki, z których przychód jest przeznaczony na pomoc najuboższym.

5.     Wszystkie małżeństwa, zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynno-błagalnej 31 grudnia w Niedzielę Świętej Rodziny o g. 12:30. Intencje jubilatów prosimy zgłaszać w zakrystii.

6.     Zapraszamy dziś na spotkanie, kandydatów, ministrantów i lektorów. Spotykamy się o 16.00 w kościele.

7.     Zapraszamy dziś spotkanie kandydatów do bierzmowania, o godzinie 19.00, w sali przy plebanii.

8.     Zapraszamy dziś na koncert: pt. „Magia Świąt” po Mszy Świętej o godz. 17:30.

9.     Dzieci zachęcamy do udziału w konkursie na najpiękniejszy lampion roratni. Szczegóły u s. Moniki.

10.  Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Nie będzie wieczornych Mszy Świętych o godz. 17:30 i 20:00. A na pasterkę zapraszamy o godz. 24:00. Pół godziny wcześniej na wspólne kolędowanie.

11. Bardzo serdecznie dziękujemy za spotkania kolędowe w mijającym tygodniu, a w najbliższym tygodniu kolędę rozpoczniemy od poniedziałku i wygląda następująco:

18 grudnia – ul. Słomińskiego 7, 15, 17, 19 i ul. Inflancka 19

19 grudnia – ul. Inflancka 15

20 grudnia – ul. Inflancka 5, 11 i ul. Stawki 8

W tygodniu , kolędę rozpoczynamy o godz. 17:00, a w sobotę od godz. 10:00. Prosimy o wywieszenie na drzwiach małej karteczki z zaproszeniem i wtedy będzie łatwiej się nam spotkać. Kolędę będziemy kontynuowali po Nowym Roku.