IV NIEDZIELA ADWENTU

24 GRUDNIA 2023 r.

1.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

W GOŚCIU NIEDZIELNYM: „Boże Narodzenie, mróz i termity” – jak wyglądają święta w różnych częściach świata.

W NIEDZIELI artykuł: „Kim byli krewni Jezusa” – ile wiemy o ziemskiej rodzinie Pana Jezusa?

W IDZIEMY artykuł: „Jak spotkać się przy stole”? – zamiast narzekać spróbujmy przy wigilijnym stole każdemu za coś podziękować

2.    Pod amboną przez cały adwent jest wystawiona puszka na ofiary i kosz na produkty żywnościowe, z których przygotujemy paczki dla najuboższych z naszej parafii. Za złożone dary i ofiary na ten cel, składamy serdeczne Bóg zapłać.

3.    Przy wyjściu z kościoła siostry rozprowadzają opłatki na stół wigilijny i Świece „Caritas”, z których przychód jest przeznaczony na pomoc najuboższym.

4.    Wszystkie małżeństwa, zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynno -błagalnej 31.12. w Niedzielę Świętej Rodziny o g. 12:30. Intencje jubilatów prosimy zgłaszać w zakrystii.

5.    Tydzień, który jest przed nami to czas Świąt Bożego Narodzenia.

– Wszystkich parafian zapraszamy na Mszę Świętą w Wigilię Narodzenia Pańskiego – czyli tzw. Pasterkę, która zostanie odprawiona o godzinie 24:00.

–  25 grudnia – poniedziałek, to Uroczystość Narodzenia Pańskiego, a Msze Święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę.

– 26 grudnia – we wtorek, serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżywania świąt w duchu wiary i Bożego Narodzenia, a Msze Święte będą według porządku niedzielnego.

6.    Wszystkim rodzinom, które przyjęły nas po kolędzie przed świętami bardzo dziękujemy za miłe spotkania. Dalsza część kolędy wygląda następująco:

2 stycznia – ul. Stawki 4A, 4B, 4C, 4D, 4E, 6 i ul. Kozielska 4

Osoby, które z różnych względów nie mogły przyjąć księdza po kolędzie, a mają takie życzenie, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii po Mszy Świętej.

7.    Na dzisiejszy wigilijny wieczór, życzymy dobrego rodzinnego spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem.