VII NIEDZIELA ZWYKŁA

19 LUTEGO 2023 r.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy artykuł: „Cuda pod gruzami” – o dramacie Turcji i Syrii i małych cudach, które się tam dokonują

W NIEDZIELI artykuł: „Czy wystarczy być dobrym człowiekiem, aby dostać się do nieba”?

– o tym, że zbawienie nie bierze się z samych dobrych uczynków i o potrzebie łaski Bożej opowiada znany teolog

W IDZIEMY artykuł: „W zgodzie z sumieniem czy z ludźmi”? – co zrobić, kiedy ludzie ochrzczeni zapraszają nas na niekatolicki ślub i innych tego typu dylematach opowiada o. Mirosław Pilśniak OP

• Najbliższa środa, 22 lutego, to środa popielcowa. Zapraszamy tego dnia na Msze Święte z posypaniem głów popiołem o godzinie 8:00, 17:30 i 20:00. Od tego dnia rozpoczynamy Wielki Post.
  • W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową na    godz. 17:00.
  • W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:00 zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali.
  • Pod amboną przez cały Wielki Post będzie wystawiona puszka na ofiary i kosz na produkty żywnościowe, z których przygotujemy paczki na święta dla najuboższych z naszej parafii. Za złożone dary i ofiary na ten cel, składamy serdeczne Bóg zapłać, tym bardziej, że teraz osób potrzebujących wokół nas jest więcej.
  • Jako formę pomocy w przeżywaniu Wielkiego Postu proponujemy Zdrapkę Wielkopostną. Można ją wziąć u siostry przy wyjściu z kościoła. Jedna zdrapka przewidziana jest na jedną rodzinę, do wspólnego przeżywania, odkrywania, wykonywania zadań i rozmów.