III NIEDZIELA ZWYKŁA

21 STYCZNIA 2024 r.

1.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy artykuł: „Wyciągam je z własnych łez”. – rozmowa z s. Martą Cichoń, prowadzącą Dom Samotnej Matki w Chicago

W IDZIEMY artykuł: „Jak modlić się psalmami”? – dlaczego Psalmy są tak wyjątkową księgą Starego Testamentu i jak z niej korzystać

W NIEDZIELI artykuł: „O trudnej jedności w podzielonym świecie”. – o tym, co dziś najbardziej różni chrześcijan oraz o świadomości ekumenicznej Polaków

2.   W każdą środę o godzinie 17:30 zapraszamy do wspólnej modlitwy nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. A w każdą niedzielę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

3.   Dziś obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. Zachęcamy do codziennej lektury Pisma Świętego. A przy wyjściu z kościoła można z koszyka wziąć dla siebie karteczkę z wybranym cytatem z Pisma Świętego. Może wybór tego cytatu wcale nie będzie taki przypadkowy?

4.   We wtorek będziemy obchodzili  11 rocznicę śmierci kardynała Józefa Glempa, Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego, Prymasa Polski. W intencji Księdza Prymasa będziemy modlić się w poniedziałek na Mszy Świętej o godzinie 8:00, a o godzinie 19:00 zostanie odprawiona Msza Święta w Archikatedrze Warszawskiej na Starym Mieście.

5.   Wczoraj obchodziliśmy 35 rocznicę śmierci ks. Stefana Niedzielaka, w Którego intencji zostanie odprawiona Msza Święta dziś o godzinie 12:30.