OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

      II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

                  25 lutego 2024 r.

  1. Dziś w całym kościele przeżywamy niedzielę misyjną. Gościmy w naszej parafii księdza Wacława Krzempka ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich, który wygłosi dziś do nas Słowo Boże.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł: „Bóg się naszym proszeniem nie bawi” – rozmowa z o. Dariuszem Wiśniewskim SJ o tym, po co Bogu nasza wytrwałość w modlitwie.

W IDZIEMY polecamy artykuł: „Przyczyny i skutki” – samobójstwa w Polsce są już problemem cywilizacyjnym. Skąd się to bierze i dlaczego pojęcie „jakości życia” jest niebezpieczne – wskazuje ks. Henryk Zieliński

W NIEDZIELI artykuł: „Post uśmierza wady” – na pytania o sens postu odpowiada ks. Andrzej Cieślik

  • W Wielkim Poście zapraszamy na drogę krzyżową w każdy piątek po Mszy Świętej o godz. 17:30 i na Gorzkie Żale z nauką pasyjną w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 17:30
  • Pod amboną przez cały Wielki Post jest wystawiona puszka na ofiary i kosz na produkty żywnościowe, z których na bieżąco przygotujemy paczki na święta dla najuboższych z naszej parafii. Za złożone dary i ofiary na ten cel, składamy serdeczne Bóg zapłać.
  • Najbliższy piątek, 1 marca, to pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano o godzinie 8:00 i od godziny 17:00. Tego dnia, na Mszy Świętej o godzinie 17:30 będziemy, jak co miesiąc, modlić się za wstawiennictwem i w intencji dusz w czyśćcu cierpiących. W tej intencji będzie poświęcona również droga krzyżowa. Serdecznie zapraszamy.
  • W najbliższą sobotę 2 marca zapraszamy na ostatnie z cyklu nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca po Mszy Świętej o godz. 8:00
  • W najbliższą sobotę odbędzie się także spotkanie Grupy Lektorskiej. Zapraszamy na 8.30 do sali przy plebanii.
  • Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 3 marca, o godzinie 19.00 w sali przy plebanii.
  • Przy wyjściu z kościoła ks. misjonarz będzie stał wraz z Państwem Elżbietą i Zbigniewem – świeckimi misjonarzami i będą rozprowadzać książki i masajskie różańce, zrobione przez chrześcijan w Tanzanii. Zachęcamy do wsparcia tego misyjnego dzieła.