III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                  3 marca 2024 r.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu  z kościoła.

W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł: „Prosto z mostu” – wywiad z o. Mariuszem Wójtowiczem o Bogu, któremu można powiedzieć wszystko

W IDZIEMY artykuł: „Kiedy się modlić”? – ile czasu mamy poświęcić na modlitwę i dlaczego zwracamy się do Boga rano i wieczorem – na pytania odpowiada o. Józef Augustyn SJ

W NIEDZIELI artykuł: „Ziemia Święta wciąż płonie” – o dramacie ludzi tam mieszkających i o sytuacji chrześcijan.

• Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się dzisiaj o 19.00 w sali przy plebanii.
  • Od początku marca można zobaczyć w kinie film „Powołany 2”, o którym niedawno mogliśmy przeczytać w prasie katolickiej. Zapraszamy do obejrzenia tej wartościowej produkcji. Szczegółowe informacje na plakacie przy wyjściu z kościoła.
  • W tym tygodniu, 7 marca, w pierwszy czwartek miesiąca po Mszy Świętej o 17.30 zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu.
  • W Wielkim Poście zapraszamy na drogę krzyżową w każdy piątek po Mszy Świętej o godz. 17:30 i na Gorzkie Żale z nauką pasyjną w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 17:30
  • Pod amboną przez cały Wielki Post jest wystawiona puszka na ofiary i kosz na produkty żywnościowe, z których przygotujemy paczki na święta dla najuboższych z naszej parafii. Za złożone dary i ofiary na ten cel, składamy serdeczne Bóg zapłać.
  • Zapraszamy na spotkanie Koła Żywego Różańca dziś o godzinie 16:30. Zapraszamy nie tylko tych, którzy już do Niego należą, ale również wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w nurt modlitwy różańcowej.
  • Zapraszamy na spotkanie rodziców modlących się za swoje dzieci na różańcu – dzisiaj po Mszy o 11.00 w sali przy plebanii.
  • W najbliższą niedzielę, 10 marca, zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, po Mszy o 11.00 w sali przy plebanii.
  1. Uprzejmie prosimy, żeby bez zgody księdza proboszcza nie umieszczać żadnych ogłoszeń oraz nie zostawiać ulotek i broszur przy wyjściu z kościoła.
  1. Katolicka Szkoła Podstawowa im. ks. Piotra Skargi istniejąca od 20 lat przy parafii św. Stanisława Biskupa na Woli zaprasza kandydatów do klas: zerowej i pierwszej na rok szkolny 2024 / 2025. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej szkoły: www.skarga.edu.pl