IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10 MARCA 2024 r.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy artykuł: „Kobieta w Kościele ma głos” – o zmieniającej się na przestrzeni wieków roli kobiet w Kościele

W IDZIEMY artykuł: „Skąd się biorą biskupi”? – wywiad z kardynałem Grzegorzem Rysiem

W NIEDZIELI artykuł: „Post Jezusa, a nasz Post” – czy post wyklucza radość? Jak wyglądały posty pierwszych chrześcijan? Na czym polega sens piątkowego Postu? – na te pytania odpowiada teolog biblista.

• Najbliższy piątek będzie trzecim w tym miesiącu, dlatego zapraszamy na spotkanie Koła Biblijnego, na 18.30 do kościoła. Temat spotkania: Męka Pańska w relacji św. Marka.
  • W Wielkim Poście zapraszamy na drogę krzyżową w najbliższy piątek po Mszy Świętej o godz. 17:30 i na Gorzkie Żale z nauką pasyjną w każdą niedzielę po Mszy o 17.30
  • Pod amboną przez cały Wielki Post jest wystawiona puszka na ofiary i kosz na produkty żywnościowe, z których przygotujemy paczki na święta dla najuboższych z naszej parafii.
  • Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć świece caritas na stół wielkanocny, z których dochód przeznaczymy na pomoc ubogim z naszej parafii.
  • Dzisiaj zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, po Mszy o 11.00 w sali przy plebanii.
  • Za tydzień rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Będą trwały przez trzy dni. Niedziela 17.03, Poniedziałek 18.03 i Wtorek 19.03. W niedzielę nauka rekolekcyjna będzie na każdej Mszy Świętej, a w poniedziałek i we wtorek zapraszamy na godz. 17:30 i 20:00. Prosimy, aby tak zaplanować swój czas, aby każdemu z nas udało się wziąć udział w rekolekcjach.
  • OFENSYWA DUSZPASTERSKA

KARTKA Z KALENDARZA