V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 MARCA 2023 r.

1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Witamy wśród nas ks. Mateusza Zawadzkiego, duszpasterza z Gdańska, który studiuje psycholgię w Warszawie. Rekolekcje będą trwały przez trzy dni: niedziela 17.03, poniedziałek 18.03 i wtorek 19.03. Dziś nauka rekolekcyjna będzie na każdej Mszy Świętej, a w poniedziałek i we wtorek zapraszamy na godz. 17:30 i 20:00. Prosimy, aby tak zaplanować swój czas, aby każdemu z nas udało się wziąć udział w rekolekcjach.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy artykuł: „Można wyklepać piękną modlitwę” – rozmowa z o. Robertem Więckiem SJ o prostocie modlitwy

W NIEDZIELI artykuł: „Wcale nie poszczą, choć mogliby” – o sensie i wielkim znaczeniu postu

W IDZIEMY artykuł: „Męski znaczy odpowiedzialny” – o cechach i zadaniach prawdziwego mężczyzny pisze Jacek Pulikowski

• Dzisiaj po nabożeństwie Gorzkich Żali zapraszamy na spotkanie Grupy Lektorskiej do sali przy plebanii.
  • Spotkanie ministrantów i lektorów odbędzie się w najbliższą sobotę, 23 marca o godzinie 18.00 w kościele.
  • W Wielkim Poście zapraszamy na drogę krzyżową w piątki po Mszy Świętej o godz. 17:30 i na Gorzkie Żale z nauką pasyjną w każdą niedzielę również po Mszy Świętej o godz. 17:30.
  • Pod amboną przez cały Wielki Post jest wystawiona puszka na ofiary i kosz na produkty żywnościowe, z których przygotujemy paczki na święta dla najuboższych z naszej parafii.
  • Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć świece caritas na stół wielkanocny, z których dochód przeznaczymy jest na pomoc ubogim z naszej parafii.
  • Całe rodziny, młodzież i dzieci zapraszamy do udziału w konkursie na najpiękniejszą palmę. Rozstrzygnięcie konkursu i nagrody za tydzień w Niedzielę Palmową.
  • Od wczoraj trwa nowenna za ojczyznę. Zachęcam do włączenia się w ten nurt modlitwy przez najbliższe jeszcze osiem dni, o godz. 21:20. Szczegółowe informacje na ulotkach do wzięcia przy wyjściu z kościoła.
  • W Wielki Czwartek podczas liturgii odbędzie się obmycie nóg na pamiątke obmycia nóg Apostołom przez Jezusa. Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się do ks. Piotra po Mszy Świętej.
  • OFENSYWA DUSZPASTERSKA

BIBLIOTECZKA…