OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA

24 marca 2024 r.

1.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w której polecamy:

W GOŚCIU NIEDZIELNYM: „Tu chodzi o miłość” – o znaczeniu i tajemnicach Triduum Paschalnego

W IDZIEMY artykuł: „Jak chlubić się krzyżem” – wieszano na nim przestępców, a stał się znakiem naszej wiary.

W NIEDZIELI artykuł: „Ulmowie podbijają świat” – o szybkim rozwoju kultu błogosławionej rodziny Ulmów 

2.     W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godzinie 11.00 odbędą się w kościele odprawy przed liturgią dla ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa. 

3.     Zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale z nauką pasyjną dziś po Mszy Świętej o godz. 17:30

4.     Pod amboną przez cały Wielki Post jest wystawiona puszka na ofiary i kosz na produkty żywnościowe, z których przygotujemy paczki na święta dla najuboższych z naszej parafii.

5.     W najbliższy poniedziałek, wtorek i środę możemy przystąpić do spowiedzi świętej na porannej Mszy Świętej i wieczorem od godziny 17:00.

6.     Przy wyjściu z kościoła siostry rozprowadzają wielkanocne świece Caritas, z których dochód jest również przeznaczony na pomoc najuboższym.

7.     Zachęcamy i prosimy, aby osoby, które chciałby pomóc w przebiegu procesji rezurekcyjnej zgłosiły się po Mszy Świętej do zakrystii do ks. Pawła.

Najbliższy tydzień to WIELKI TYDZIEŃ i TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK – Zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 17:30

Tego dnia dziękujemy Bogu za ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy Świętej, Jezus w Najświętszym Sakramencie zostaje przeniesiony do Ciemnicy i będzie możliwość Adoracja do godziny 20:30.

WIELKI PIĄTEK – LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ o godzinie 17:30

Tego dnia, Chrystus zostaje złożony do grobu i będzie możliwość Adoracji do godziny 20:30

W Wielki Piątek na godzinę 15:00 zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę koronką                       do Bożego miłosierdzia w godzinie śmierci Pana Jezusa. Od Wielkiego Piątku rozpoczynamy nowennę do miłosierdzia Bożego. W Wielki Piątek odmówimy nowennę po Liturgii Męki Pańskiej,                 w Wielką Sobotę o godzinie 15:00 przy Grobie Pańskim, a w pozostałe dni po Mszach Świętych            o godzinie 17.30. Nowenna ta poprzedza Święto Bożego Miłosierdzia. 

WIELKA SOBOTA – LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ o godz. 19:00

Tego dnia przynosimy ze sobą świece i odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Od godziny 8:00               do 16:00 będzie możliwość poświęcenia pokarmów. Za złożone przy tej okazji ofiary na utrzymanie Świątyni składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W tym czasie będzie możliwość spowiedzi świętej.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Msza Święta z procesją rezurekcyjną o godz. 6:00

Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 8:00 w tym czasie zasiądziemy do wielkanocnego śniadania,          a kolejne Msze Święte, będą według porządku niedzielnego. Przypominamy, że w tym roku zmiana czasu przypada w nocy z Wielkiej Soboty na Niedzielę Zmartwychwstania, a więc na rezurekcję trzeba wstać godzinę wcześniej.

I w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte, będą również według porządku niedzielnego.