V NIEDZIELA WIELKANOCNA

28 kwietnia 2024 r.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

W IDZIEMY polecamy artykuł: „Świat bez Pisma”? – coraz mniej czytamy, a więcej oglądamy i słuchamy. O konsekwencjach tej tendencji opowiada bp Jacek Grzybowski.

W NIEDZIELI artykuł: „Patriotyzm to nie nacjonalizm” – o odradzającym się katolicyzmie społecznym opowiada prof. Jan Żaryn.

W GOŚCIU NIEDZIELNYM artykuł: „Oderwanie od korzeni” – o zbliżającej się 20 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej i o nauczaniu św. Jana Pawła II skierowanym do Polaków.

• W środę już 1 maja, a skoro maj to po Mszy Świętej o godzinie 17:30 zapraszamy na nabożeństwa majowe, ku czci Matki Bożej.
  • Trzeciego maja, w piątek, obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski i Święto Konstytucji 3. Maja. Msze Święte tego dnia według porządku niedzielnego. To również pierwszy piątek miesiąca i o godz. 17:30 zapraszamy na Mszę Świętą z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące.
  • Cieszę się, że książki w naszej bibliotece cieszą się powodzeniem. Czytajmy, odnieśmy i dajmy przeczytać innym, a my dokładamy nowe. Dziś powieści.